Újpest-MT/B – MAFC Farkasrét 49-83 (14-15, 8-32, 13-16, 14-20)
2021.02.20., szombat, 14:10 – Budapest, CAMUGO

VASAS U10 – Újpest-MT/B 46-45 (3-14, 18-12, 9-6, 16-13)
2021.02.20., szombat, 15:30 – Budapest, CAMUGO

Surmann Péter: Határozott célokkal érkeztünk erre a fordulóra is, olyan dolgokat gyakoroltunk az edzéseken az elmúlt időszakban, amelyek az előző fordulóban nem mentek annyira. Kiemelt figyelmet fordítottunk a meccsek kezdésére, amely tökéletesen kifizetődött mindkét alkalommal. Az első negyedek remek kezdései megalapozták azt a teljesítményt, amiért a Gyerekeknek a meccsek után azt mondtam, hogy a szezon eddigi legjobb játékát hozta el az 5. forduló. Igen a legjobb játékát, méghozzá a játékunk minősége miatt. Nagy energia és sebesség mellett voltunk pontosak a passzokban, a befejezésekben és okosak a védekezésben! Öröm volt néznem, ahogy szétoszlottak a terhek a Csapatomon belül és több lábon álltunk végig. Mindig volt egy Gyermek aki ha megakadtunk megtolta a szekerünket. A félidei büntetőzésben is szuperül teljesítettünk volt egy 12/8 bedobottunk is. Ugyan eredményességben ez nem mutatkozott meg szombaton, bár majdnem, mert a szintén U10-es ellenfelünkkel szemben egy egylabdás meccsen maradtunk alul, ez a legkevésbé sem érdekelt!! Nagy örömmel és büszkeséggel mentem haza, azért mert látom a folyamatos fejlődést a Gyerekeken és látom hogy jó felé haladunk. Ennek pedig egyenes következménye lesz az eredmények érkezése is. De nem szabad türelmetlennek lennünk Kicsik vagyunk még sokat kell tanulnunk! Gratulálok a Gyerekeknek az egész napos magas szintű teljesítményért! Hajrá Tigrisek!

U11/A: 5. forduló

BEAC Vizslák – Újpest-MT/A 34-46 (10-5, 11-21, 5-7, 8-13)
2021.02.21., vasárnap, 17:00 – Budapest, Kocsis Sándor Központ

Surmann Péter: Különleges fordulóra készültünk, hiszen csak egy mérkőzés várt Ránk és azt is egy olyan csapat ellen játszottuk, akikkel már decemberben megmérkőztünk. Akkor sikerült nyernünk ellenük, azonban megbeszéltük, hogy a nagy sportolók nem a múltban elért sikerekből élnek, hanem a jelenben cselekednek! Habár az eleje döcögősre sikeredett, de utána úgy is tettünk mint a “nagyok”. Egészen addig volt szoros a mérkőzés amíg nem emeltük fel a játékunk sebességét az elvárt szintre. A védő térfélen kialakított dominanciánk megalapozta a támadásainkat is, jöttek a gyönyörű összjátékok, gyors kosarak. Magabiztosak voltunk támadásban és védekezésben is, aminek következtében az első negyedet leszámítva nem forgott veszélyben a győzelmünk. Ezzel pedig feljutottunk a 3. legerősebb csoportba ismételten, ami nagyon nagy dolog, főleg elnézve Csapatunk átlagéletkorát. Megdolgoztunk érte, hogy a legjobbak ellen tudjunk játszani, dolgozunk tovább, hogy ott megrángassunk egy-két oroszlánbajszot is! Büszke vagyok a Gyerekekre és gratulálok Nekik! Folytatás hamarosan! Hajrá MT!

U20: Elkaptuk a kőbányai öregfiúkat is!

A Regionális Felnőtt Bajnokság hetedik fordulójában a Kőbánya Old Boys látogatott a Megyeri útra, ahol az újpesti fiatalok nagy csatában 94-80-ra legyőzték az “öregfiúkat” és továbbra is vezetik a bajnokságot!

Bár a kőbányaiak “csak” a bajnokság hetedik helyén álltak, igazi rangadónak néztek elébe az újpesti fiatalok. A mérkőzés pedig ennek megfelelően is alakult. A hatodik percben kissé meglépni látszottak a vendégek (8-14), azonban Páli Gábor időkérése jót tett a csapatnak, és egy 22-7-es utolsó négy perccel a negyed végére már 9 pontos előnyünk volt. A folytatásban sajnos a hullámvasutazás is folytatódott. A támadójátékunk igencsak akadozott, védekezésben, pedig valahogy nem mertük felvállalni a kontaktokat a nagyobb testekkel szemben, így a félidőben kettő pontos hátrányban voltak a lila-fehérek (42-44).
A szünetben aztán mintha kicseréltek volna bennünket. Fel tudtuk venni a kesztyűt védekezésben, támadásban pedig futottunk és precízen fejeztük be az akcióinkat. Ennek 10 pontos előny lett a jutalma (66-56), és kicsit nyugodtabban várhattuk az utolsó negyedet. Ezen időszakban a Fülöp-Grkovic-Pap hármas szállította a pontjainkat, védekezésben viszont mindenki kivette a részét a feladatokból. Az utolsó 10 percben aztán komoly légiveszélyt jelentettünk a kőbányai zónára. Négyszer is betaláltunk a hármas vonal mögül, a magas embereink pedig a festékből gyűjtögették a pontokat. Végül 94-80-ra nyertünk és továbbra is vezetjük a tabellát.

Páli Gábor: Nagyszerű teljesítményt nyújtott a csapat annak ellenére, hogy két nagy hullámvölgyet is át kellett vészelnünk. Ami hatalmas pozitívum, hogy a DMTK elleni meccshez képest, most fizikálisan nem fáradtunk el a végére, hanem pont hogy ott tudtunk még rátenni egy lapáttal, amivel bebiztosítottuk a meccset. Gyakorlatilag 9-es rotációval és a padról érkező 40 ponttal fel lehetett venni a versenyt a rutinos játékosokból álló kőbányaiakkal, és meg is lehetett verni őket!
Az Áron-Dani-Marko hármas mellé egyre többen vállalnak kulcs szerepet a csapatban, ami fontos, mert a teher így több játékosom vállán oszlik meg. A statisztikákat böngészve is jól látszik ez! Igazi munkás csapat vagyunk, tele jó képességű játékossal!
Készülünk a jövő hétvégi nagy derbire! Hajrá Lilák!