Nap: 2021.02.01.

U20: Vereség a magas színvonalú derbin

Igazi felnőtt kosárlabdát és magas színvonalú mérkőzést hozott a Békés – Újpest U20-as mérkőzés, melyet végül a hazaiak 89-80-ra nyertek meg.

Már az első másodperctől látszott, hogy a Gladiátorok ezen a mérkőzésen háborúba mentek, a mieink pedig szépen fel is vették a kesztyűt! Az első negyed nagy adok kapokja döntetlennel zárult, azonban Micev sérülése nem jött jól a vendégeknek. A folytatásban a hazaiak átvették a játék irányítását és Balog vezérletével a játékrész végén 8 pontos előnnyel mehettek az öltözőbe. A szünet után sem találta a fogást ellenfelén az Újpest, s úgy látszott, a harmadik negyed végén el is dől a találkozó. De még nem volt vége! A lila-fehérek egy váratlan húzása igencsak meglepte a hazaiakat, melynek köszönhetően -17-ről visszajöttek 3 pontra (75-72), nyílttá téve a végjátékot. Az utolsó négy percben mindkét csapatnak reális esélye volt a győzelemre, azonban ezen az estén a békésiek céloztak jobban a végjátékban, így megérdemelten nyertek.

Páli Gábor: Ritkán tapasztalok ilyen magas színvonalú kosárlabdát U20-as mérkőzésen, de ez a mai remek derbi volt! Benne volt minden, amit egy kosárlabda mérkőzés adhat akár szurkolónak, akár játékosnak vagy edzőnek. Mindkét csapat volt fent és lent is a meccs során és voltak extra teljesítmények is mindkét oldalon. Egyszóval gratulálok mindkét csapatnak! Férfias munka volt! Remélem Niko mihamarabb felépül a sérülésből. Addig is a többiekkel dolgozunk tovább!

U20: Közel volt a bravúr…

A Regionális Felnőtt Bajnokság 6. fordulójában a Dunaharaszti MTK csapatát fogadtuk a Tungsram csarnokban. A végig nagy csatát hozó mérkőzést végül a vendégek nyerték öt ponttal.

Az NB2-t veretlenül vezető DMTK regionális csapatát látta vendégül vasárnap este az U20-as csapatunk, ahol továbbra is a Micev-Pollák-Varga hármas nélkül vesszük fel a kesztyűt a felnőttek ellen. Az eddig veretlenül, öt győzelemmel álló lila-fehérek jól kezdték a mérkőzést, s az ötödik percben 11-2-re vezettek a még talán az öltözőben ragadó vendégekkel szemben. Az első negyed végi 20-14-es újpesti vezetés ellenére látszódott, hogy nem lesz egyszerű megnyerni ezt a találkozót. Ellenfelünk ugyanis jelentős fizikális előnyben volt velünk szemben. A második tíz percben szigorított védekezésén a vendég csapat, melynek köszönhetően a betöréseink hatékonysága jelentősen csökkent, támadásban pedig palánk alatt 70%-os hatékonysággal dolgoztak, így át is vették a vezetést.
A harmadik negyedben a szezon egyik legjobb támadójátékát produkálták a fiataljaink 31 dobott ponttal. Emellett pedig maradt erőnk a védekezésre is. Így 6 pontos előnyből várhattuk a záró negyedet. Néhány játékoson a fáradtság jelei mutatkoztak már a harmadik negyedben is, a negyedikben viszont csapat szinten fáradtunk el. Mindezt jól mutatja, hogy 6 ziccert is hibáztunk, amit egy egál végjátékban nem lehet büntetlenül megtenni… Sajnos ezúttal vereséggel zártunk, azonban emelt fejjel tettük mindezt és büszkék lehetünk a fiúkra a pályán nyújtott teljesítmény miatt.

Páli Gábor: Egyértelmű volt, hogy kemény mérkőzés lesz és presztízst csinál a Dunaharaszti a meccsből, aminek nagyon örültem. Ezeknek a fiataloknak ugyanis az ilyen mérkőzések kellenek ahhoz, hogy fejlődni tudjanak, hogy olyan rutinos játékosok ellen játszanak, akiktől el lehet lesni egy-két apró dolgot, amit aztán a saját játékukba beépítve jobbá válhatnak. A mai meccs ilyen volt.
A találkozó elején óvatosan kezdtünk, viszont keményen és határozottan védekeztünk, melynek eredményeként 10 ponttal megléptünk. A folytatásban szépen csináltuk a dolgunkat, sok mindent meg tudtunk jó százalékkal valósítani abból, amiket gyakorlunk, viszont látszott, hogy a kilók tekintetében súlytalanok vagyunk. Ebben az aspektusban pedig nagy eredménynek tartom, hogy mindössze eggyel kevesebb lepattanót szedtünk ellenfelünknél. Márkó és Áron meccsek óta jól teljesít, hozzájuk pedig Koppány is kezd felzárkózni, a többiek pedig hol jobb, hol rosszabb teljesítményt nyújtanak. Ezt a hullámzást kellene csillapítani és egy stabil jó teljesítményre törekedni. Van, akinek ez edzésen már sikerül, de meccsen még nem mindig, de törekedni kell rá.
Sajnos ezúttal fizikálisan nem bírtuk végig a mérkőzést. De ettől eltekintve gratulálok a csapatomnak, mert jól játszottunk és nagyot küzdöttünk a haraszti ellen. A céljaink továbbra is változatlanok. Minél több mérkőzést játszani és fejlődni, fejlődni…

NB1B: Erődemonstráció…

A Bonyhádon elszenvedett őszi vereség után felnőtt férfi csapatunk alaposan visszavágott a Bonyhádnak az NB1B 16. fordulójában.

Csapatunk a soron következő mérkőzésen azt a Bonyhádi KSE csapatát fogadta, melytől idegenben, drámai körülmények között szenvedett 86-83-as vereséget. Így a visszavágás reményében, a sérült Csaba György és Nikola Micev távollétében vágtunk neki a derbinek.
A mérkőzés a mi pontjainkkal indult, Horváth Kristóf révén,  amire Dorogi a túloldalon rögtön válaszolt is. Az 5. percig egy ránk nem túl jellemző pontszegénység, illetve egy teljesen kiegyenlített küzdelem folyt a pályán (6-6). Az első negyedben a legnagyobb különbség Horváth Ákos triplája, majd Pollák szemfüles kosara után alakult ki (20-10). A Bonyhád azonban Tömösváry jóvoltából feltudott zárkózni ránk (24-19). Ebben a negyedben már pályára lépett csapatunk új szerzemény, Nagy Balázs is, aki igen csak hasznos produktumot hozott rögtön a debütálásakor (7/3 pont 10 lepattanó).
A második negyedben egy jóval agresszívabb stílusban folytattuk a találkozót, melyhez egy remek dobóforma is párosult. Ennek hozadéka egy 17-2-es “rohanás” lett, melynél szembetűnő volt hogy a Mészáros-Horváth Kristóf hátvédsor milyen elképesztő iramot diktált csapatunknak. Erre Morgen Frigyes a vendégek vezetőedzője időkéréssel kellett hogy reagáljon. A vendég csapat nem volt túl irigylésre méltó helyzetben, ugyanis csapatunk már az első félidőben egy igen komplex teljesítményt hozott, gyakorlatilag aki beállt a padról az is jelentősen tudott lendíteni a szekerünkön. Ivosev tarthatatlan volt a Bonyhádnak a festékben, és Horváth Kristóf szűk 3 perc alatt szerzett három darab hárompontosa gyakorlatilag már eldöntötte hamarjában a lényegi kérdéseket.
A harmadik negyedet a nagy energiával játszó Kelemen nyitotta egy periméteren túlról eleresztettel, amire Somogyfoki ugyan szintén triplával válaszolt, de onnantól folyamatosan nyílt az olló a két fél között. Játékosaink betonbiztos védekezése sok eladott labdába kergette  és lépésről lépésre őrölte fel a vendégeket. 9 és fél perc alatt mindössze 4 pontot kapott a társaság, ami igazán dicsérendő. A hárompontosokat kiválóan dobtuk (összesen 15-öt), a lepattanókat rendre mi szereztük meg. Külön öröm volt egyesületünk számára, a fiatal saját nevelésű Pollák minőségi performansza, aki ebben az etapban különösen elemében volt.
A záró felvonás már csak a formalitás jegyében zajlott. Surmann Gábor vezetőedző igyekezett többeknek plusz játéklehetőséget biztosítani, a mostani igen csak sűrű menetrendünkre való tekintettel. Ezzel leginkább a 22 éves hátvédünk Ondima élt, aki lényegében az összes pályán töltött perce alatt hozott agilis és egyben eredményes játékot. A már lassan hagyománnyá váló bűvös százpontos határt Pollák érte el a csapattársak nagy örömére. És bár a végén a védelmünk felettébb “szellőssé” vált (19 kapott pont az utolsó negyedben), mégis egy nagy arányú, 114 pontot dobva, magabiztos győzelmet arattunk (114-59).
Összességében: Csapatunk nagyon készült erre az összecsapásra, és egészen a mérkőzésig kiemelt koncentrációval készült az őszi elszenvedett vereség visszavágásának reményében. Ezen az estén még ilyen arányban is megérdemelten tartottuk itthon a 2 bajnoki pontot, minden statisztikai mutatóban jobban zártunk, így továbbra is tapadunk ezáltal az élbolyra a tabellán.
Egyénileg: Ennyi jó teljesítmény közül nehéz választani. De a képzeletbeli dobogó első három helyén nagy eséllyel a Pollák (17/9 pont) – Ivosev (19 pont, 10 lepattanó, 9 kiharcolt, 7 gólpassz 40 VAL) – Horváth Kristóf (14/9 pont, 9 gólpassz 24 VAL) trió állna.
Surmann Gábor: Először is maximális gratuláció jár a játékosaimnak, akik végig nagyon magas százalékban tartották magukat az előre megbeszéltekhez. Jómagam nagy tisztelője vagyok a vendégcsapat edzőpárosának, illetve az odavágón drámai módon elszenvedett vereség miatt nagyon szerettünk volna revansot venni. Csapatomat már fűtötte a visszavágás lehetősége, s ennek fejében, kiemelt intenció mellett zajlott a készülés riválisunkra. Azt azért sajnálom, hogy a Bonyhádiak nem tudtak abban a felállásban eljönni hozzánk Újpestre, mint amilyenben otthon szerepeltek ellenünk. De tudom, ezzel én, mint másik edző ne foglalkozzak, épp ezért inkább csak jobbulást szeretnék kívánni a Bonyhádi sérült játékosoknak. A különbség egyébként ezen az estén azt gondolom nem túlzó, hisz közel tökéletes produktum volt a srácoktól ez. Külön öröm volt számomra az új játékosunk, Nagy Balázs debütálása, aki biztos vagyok benne, hogy nagyon hasznos, hozzáadott értéket fog nyújtani nekünk. Még egyszer gratulálok a csapatomnak, a Bonyhádnak meg egészségben gazdag folytatást kívánok.