Kölökös Lányok – Újpest-MT/B 11-40 (2-13, 6-2, 1-16, 2-9)
2020.10.10., szombat 9:00 – Budapest, Zrínyi Miklós Gimnázium

Újpest-MT/B – Óbudai Kaszások Girls 27-36 (6-10, 11-9, 4-9, 6-8)
2020.10.10., szombat, 12:00 – Zrínyi Miklós Gimnázium

Surmann Péter: Nagyon régóta nem játszottunk már meccseket és mindenek előtt azt kértem a Gyerekektől, hogy az elejétől kezdve használjuk ki és élvezzük ezeket a meccseket mert nem tudni meddig fogunk tudni még meccseket játszani! És nagy örömömre az első meccs első percétől kezdve így is tettünk ,aminek következtében megnyugtató előnyre tettünk szert és önbizalommal telve magabiztosan tudtunk onnantól kezdve játszani, melynek következtében nagy arányú győzelmet arattunk az első meccsünkön! A második mérkőzésünkön szintén koncentráltan kezdtünk sokáig fej-fej mellett haladtunk ellenfelünkkel, azonban egy kicsit beragadtunk a harmadik negyedben, ahol ellenfelünk pár ponttal meglépett és ugyan szívósan és harcosan visszaküzdöttük magunkat még látótávolságba megfordítani már nem sikerült a mérkőzést! Összességében nagyon tetszett mindkét meccsen az, hogy egy két rövidebb időszakot leszámítva a Gyerekek megértették és alkalmazták is az azonos felelősséggel bíró önzetlen csapatjáték stratégiánkat, valamint hogy az első meccseiket játszók és a korosztályuknál fiatalabb Játékosaink is bátran, megilletődöttség nélkül játszottak! Dolgozunk tovább és reméljük hogy tudjuk folytatni a bajnokságot!

U12/A: 1. forduló

Óbudai Kaszások/B – Újpest-MT/A 26-33 (5-4, 8-8, 9-14, 4-7)
2020.10.10., szombat, 14:30 – Budapest, Zrínyi Miklós Gimnázium

Újpest-MT/A – MAFC Heisler 16-43 (0-15, 9-12, 7-2, 0-14)
2020.10.10., szombat, 17:30 – Budapest, Zrínyi Miklós Gimnázium

Surmann Péter: Régóta vártunk már erre a napra, hogy meccseket tudjunk játszani, de sajnos az elején elég pontatlanul kezdtünk és ugyan a helyzeteink megvoltak mégsem tudtuk bedobni azokat! Ellenfelünknek meg látszólag minden beesett, de mondtam is a Gyerekeknek, hogy ha nem dolgozunk meg érte a szerencse is elpártol mellőlünk! Az első félidő utolsó másfél percéig kellett várnom amikor is azt láttam amit a Csapatomtól látni szerettem volna:CSAPATJÁTÉK. Ebben a rövid időszakban 3 gyönyörű támadásból szereztünk 6 pontot amivel vissza is jöttünk a mérkőzésbe! Onnantól kezdve viszont így tudunk továbbjátszani aminek köszönhetően győztesen távoztunk az első meccsről!
Viszont a második mérkőzésünk eleje nem úgy sikerült ahogyan szerettük volna és ellenfelünk átrobogott rajtunk abban az időszakban! Egyébként emiatt el lettem volna keseredve, ha utána nem azt látom amit láttam mégpedig: rendeztük magunkat, nem adtuk fel, harcoltunk a nehéz körülmények ellenére, a 3.negyedet meg is nyertük és ugyan elveszítettük a mérkőzést, de emelt fővel pozitív hangulatban zártuk a napot!
Összességében láttam sok olyan dolgot amiket már edzéseken gyakoroltunk nagy örömömre,azonban a rövidzárlatokból tanulnunk kell! Elégedetten és a Gyerekeket megdícsérve mentem haza este, mert hasznos napon lettünk túl, meccset is nyertünk, volt rossz periódusunk is, tehát a sport sava borsával találkoztunk az első fordulós meccseink során!
Dolgozunk tovább!

U16 Selejtező II.

Szombathelyi SI KA/A – Újpest-MT/A  94-45 (19-11, 28-13, 22-13, 25-8)
2020.10.03., szombat, 12:45 – Szombathely, Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

Újpest-MT/A: Richter D. (21), Békési B. (9), Sallai B. (4), Barabás B. (4), Kornya M. (2), Schmidt Á. (2), Schmidt B. (2), Dömösi D. (1), Szentgyörgyi Zs. (-), Barta Zs. (-), Küri M. (-), Magyar D. (-)

Újpest-MT/A – Kecskeméti KA/A 51-99 (13-33, 16-29, 14-17, 8-20)

Újpest-MT/A: Richter D. (27/9), Sallai B. (6), Kornya M. (6), Schmidt Á. (6), Dömösi D. (2), Békési B. (2), Schmidt B. (2), Szentgyörgyi Zs. (-), Barta Zs. (-), Küri M. (-), Magyar D. (-), Barabás B. (-)

Vasas Akadémia/B – Újpest-MT/A 71-85 (20-30, 14-22, 23-16, 14-17)
2020.10.04., vasárnap, 9:30 – Szombathely, Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

Újpest-MT/A: Richter D. (29), Sallai B. (15), Békési B. (12/3), Schmidt Á. (10), Szentgyörgyi Zs. (6/6), Barabás B. (6), Schmidt B. (5), Barta Zs. (2), Küri M. (-), Magyar D. (-)

Nemes Péter: Összességében szeretném értékelni a hétvégi második selejtezőkört, de először is a Szombathelynek nagy köszönet, hogy megtudta szervezni a tornát ebben a nehéz helyzetben! Az első és a második mérkőzés kísértetiesen hasonlít egymásra szinte pontszám alapján is, a Szombathely és a Kecskemét is jelentős mértékben felül kerekedett magasságban és fizikálisan is felettünk, igyekeztünk harcolni és küzdeni, hogy megfelelő ellenfele legyünk a kiváló kosárlabdát képviselő két csapatnak, úgy gondolom sikerült és minden dicséret a fiúknak! Nagyon sok tapasztalatot szereztünk és igyekszünk ezt felhasználni a későbbi mérkőzésekre, illetve ami nagyon fontos, hogy meg kell tanulniuk a gyerekeknek nem megijedni, ha ilyen kvalitású csapatok ellen játszunk! A Vasas ellen igyekeztünk minden olyan hibát kijavítani, amit az előző mérkőzéseken elkövettünk vagy legalábbis limitálni ezek számát, úgy gondolom óriási csapatmunkával sikerült megnyerni ezt a mérkőzést, és a tornát ezzel egy szép emlékkel le is zárni. Jelenleg itt tartunk, nagyon örülök ennek az eredménynek, de van hova fejlődni és nagyon sok munka vár még ránk! Hajrá Újpest!